- Opleidingsaanbod
- Bodem
- Duurzame gebiedsontwikkeling
- Gemeentelijk Vastgoed Management
- Planeconomie & Vastgoedrecht
- Woningcorporaties
- Financiële sturing bij gebiedsontwikkeling
- Geaccrediteerde opleiding - Planeconomie & Vastgoedrecht
- Projectleider energietransitie
- Vastgoedrecht en RO-recht
- Basisopleiding Planeconomie & Vastgoedrecht
- Verdiepende opleiding Planeconomie & Vastgoedrecht
- Basiscursus Grondexploitatie
- Incompany Trainingen
- Losse masterclasses
- Nieuws
- Scobe Academy
- Contact en route
Duurzame gebiedsontwikkeling
Het Nieuwe Normaal van circulariteit in contracten en exploitaties
Wanneer?
dinsdag 7 november 2023
Waar?
Büchnerweg 7, Gouda
Investering?
€395
Inhoud
Als coördinator circulaire gebiedsontwikkeling, of wanneer je werkzaam bent binnen de gebiedsontwikkeling, ben je veelal op zoek naar mogelijkheden om circulariteit in gebiedsontwikkeling in te passen. De grote opgave is
'Hoe pas je het "nieuwe normaal" binnen het bestaande normaal, met zo min mogelijk aanpassingen en zo groot mogelijke acceptatie?'
Vervolgens komen de volgende vragen op je pad:
- Welke regelgeving en welk beleid is nodig?
- Hoe kan dit kosten-technisch zo efficient mogelijk?
- Hoe verwerk je privaatrechtelijke contracten en grondexploitaties en hoe kun je dit, indien nodig, afdwingen?
We kunnen dagen vullen met bovenstaande onderwerpen en brede thema's, echter zijn we beperkt in tijd. Tijdens deze cursus zijn we vooral gericht op het opstarten van een handelingsperspectief, waarmee je je eigen originele gedachten kunt laten doorwerken in dat van anderen. Om dit ten volste te benutten, zijn tijdens een cursusdag verschillende opdrachten verwerkt, waarbij je zelf op zoek dient te gaan naar aanvullende informatie, je collega's helpt zoeken naar oplossingen en tools dient te ontwikkelen.
Programma
13.00 uur: start
- Het Nieuwe Normaal: de nieuwe norm voor circulariteit
- Privaatrechtelijk spoor;
- Convenant duuurzaam bouwen.
- Verwerking in tender en andere overeenkomsten van gebiedsontwikkeling.
- Overige aanbestedingsmogelijkheden.
- Gronduitgifte in eigendom en erfpacht
- Publiekrechtelijk spoor;
- MPG en andere waarden.
- Omgevingsplan en andere kerninstrumenten.
- Omgevingswaarde.
- Monitoring.
- Financiële aspecten van circulariteit;
- GEX, VEX en BEX.
- Verwerking in de grondexploitatie.
- Restwaarde/ ja of nee.
- Zicht op subsidies.
- Kostenverhaal.
- Ophalen van gewenste vervolgstappen.
16.30 uur: afsluiting
Leeropbrengsten
- Je weet wat er mogelijk is gericht op de levensduur, reparatie en onderhoud van grondstoffen en materialen (en hoe je deze materialen in kaart brengt)
- Je leert welke circulaire verdienmodellen er zijn
- Je weet hoe je kunt rekenen aan circulariteit en wat de gevolgen voor gebieds- en vastgoedexploitatie zijn
Doelgroep
beleidsmakers, projectleiders duurzaamheid, warmtevisies en uitvoeringsplannen, conceptontwikkelaars duurzame energie, adviseur duurzaamheid, planeconomen en projectleiders gebiedsontwikkeling.
Deze masterclass is op hbo-niveau.
Docent
Alle docenten van Scobe Academy hebben veel ervaring en zijn koplopers in het vakgebied. Ze zijn op de hoogte van de actualiteit binnen de gebiedsontwikkeling waardoor deelnemers de laatste ontwikkelingen meekrijgen. De opleidingsgroepen worden bewust klein gehouden. Er is daarom sprake van veel interactie met de docent en onderling. Op deze manier bouw je een nuttig netwerk op waar je ook na de cursus profijt van hebt.
Docent: